Koolivormist ja riietustraditsioonist VHK-s

PÕHIKOOL


Igapäevane vorm

  • Must, kooli embleemiga akadeemilise lõikega džemper, kardigan või vest.
     
  • Valge, hall, must või tumepunane triiksärk või pluus (võib olla ka pildita T-särk).
  • Klassikalise lõikega ja neutraalses toonis püksid (ka teksapüksid) nii poistel kui tüdrukutel.
  • Tütarlastel klassikalise lõikega neutraalses toonis või ruuduline seelik.
  • Neutraalses toonis vahetusjalatsid, mille tallad ei jäta linoleumile tumedaid kriipse.
  • 9. klassil on lubatud riietuda vastavalt gümnaasiumi reeglitele.
  • Lubatud ei ole silmatorkavad ja keha läbivad ehted, välja arvatud tagasihoidlikud kõrvarõngad tütarlastel.

 

Pidulik vorm

On nõutav aktustel ja esinemisriietusena VHK kollektiivides, kui pole kokku lepitud teisiti.

Pidulikul juhul kannavad poisid vormi valge kraega särgiga ning tumedate viigipükstega. Tüdrukud valge kraega pluusiga ning kas tumedate viigipükstega või seelikuga ja sinna juurde kuuluvate neutraalses toonis sukkadega. (Tütarlastekoorid lepivad esinemisriietusena kokku pükste või seeliku ning sukkade värvi osas nii, et tulemus oleks ühtlane). Pidulikul juhul kuuluvad vormi juurde mustad klassikalise lõikega kingad.

 

GÜMNAASIUM

Igapäevane vorm

  • Tume pintsak (neidudel kostüümijakk), revääril VHK märk, või must akadeemilise lõikega džemper, kardigan või vest, millel on VHK embleem või märk.
  • Valge, hall, must või tumepunane triiksärk või pluus.
  • Klassikalise lõikega ja neutraalses toonis püksid (ka teksapüksid) nii noormeestel kui neidudel.
  • Neidudel klassikalise lõikega neutraalses toonis või ruuduline seelik. Samuti on neidudel aktsepteeritav must akadeemiline kleit VHK märgiga.
  • Lubatud ei ole silmatorkavad ja keha läbivad ehted, välja arvatud tagasihoidlikud kõrvarõngad neidudel.

Pidulikul juhul kantakse vormi valge kraega särgi või pluusiga ning mustade klassikalise lõikega kingadega.

 

PEDAGOOGIDE RIIETUS

Akadeemiline neutraalses toonis riietus koolimärgiga.


 

NÕUDMISED RIIETUSELE VÕIMLEMISTUNNIS


Tunnid väljas: Riietus vastavalt ilmale. Üldjuhul pikad dressid (teksapüksid ja viigipüksid ei ole sportlik riietus). Soojemate ilmade puhul ka lühike dress. Külmema ilma puhul (eriti sügishommikutel toimuvates tundides) lisaks: soe fliis, kilejope vms, soovitatavalt ka müts ja kindad. Spordijalanõu ON PAELTE VÕI KRÕPSUDEGA KINNINE JALANÕU. Sportimiseks ei sobi kingad, sandaalid, vabaaja-jalanõud, millel on lahtine kannaosa, kõrge tallaga saapad (eriti ohtlikud), „plätud“ jms.

Tunnid siseruumis: Lühikesed püksid (kui vähegi võimalik, siis taskuteta) ja lühikeste varrukatega särk. Soovi korral võib olla ka pika dressiga. Sisetundides on õpilasel vahetusjalanõud (loomulikult sportlikud). Vahetusjalanõu all mõeldakse jalanõud, millega õpilane sel perioodil väljas ei käi. Vajalik NON MARKING jalanõu, st jalanõu, mis ei jäta võimla põrandale jälgi. Eelneva tingimuse täitmise korral sobivad ka jalanõud, millega õpilane sportis väljas, kui need on korralikult puhtaks pestud. Vahetult enne tundi puhastatud välisjalanõud ei ole lubatud. Algklasside (1.–4. klassi) tüdrukud võivad kehalise kasvatuse sisetundides olla balletisussidega või nn kummitallaga sokkidega. Nõuetele vastava jalanõu puudumisel osaleb õpilane tunnis paljajalu.

NB! Pikkade juuste korral (nii poistel kui tüdrukutel) on need pandud patsi või kannab õpilane peapaela. Müts ei ole lubatud.