Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikakool XX ajalooliste klahvpillide, ansambli- ja orkestrimuusika suvelaager Kosel 14.-17.august 2019

XX ajalooliste klahvpillide, ansambli- ja orkestrimuusika suvelaager Kosel 14.-17.august 2019

Kahekümnendat (!) korda toimuv suvelaager toob taaskord kokku palju toredaid noori muusikuid üle Eesti. Suvelaagri lõpetab pidulik kontsert PALJU ÕNNE KÕIGILE!

Sel suvel toimuvas suvelaagris on osalejateks taaskord pea 40 noort muusikut Vanalinna Hariduskolleegiumi, Tallinna, Nõmme, Lihula, Kose, Nõo ja Tohisoo Koolituskeskuse Muusikakoolidest, Tallinna Muusikakeskkoolist ning Iisalmi Muusikakooli (Soome) õpilased ja õpetajad.


Ajalooliste klahvpillide suvelaager
kasvas välja VHK MK klavessiiniklassi tegevusest ja sai alguse 2000. aasta suvel Suislepa mõisas ning on nüüd Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti eestvedamisel traditsiooniline igasuvine suurprojekt.

See on laager, kus osalejatel on võimalik tutvuda ja arendada oma oskuseid ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja orelil.
See on laager, kus on suur tähtsus koosmängul ja nii on lisaks klahvpillidele kaasatud ka keelpillid ja puhkpillid.

Kavas on nii vanamuusika, pärimusmuusika kui ka kaasajamuusika teosed.

Suvelaagri õpetajad on parimad õpetajad ja osalejateks töökad noored muusikud. Sest kuidas muidu saab olla nii, et igal suvel saadakse hakkama millegi sellisega, mis innustab kõiki aasta pärast seda laagritööd taas ette võtma.

KLAHVPILLIÕPETAJAD:
IMBI TARUM, IREN LILL, SAALE FISCHER, KRISTEL AER

ORKESTRIÕPETAJAD:
TIINA PANGSEP, KRISTI ALAS, MARJO SUHONEN (Soome), SANNA-KAISA RUOPPA (Soome)

ORKESTRIT DIRIGEERIB – EIVIN TOODO

Suvelaagri projektijuht on Ene Nael

TÄNAME! Eesti Kultuurkapitali, Rahvakultuuri Sihtkapiltali, Harjumaa Ekspertgruppi, EV Kultuuriministeeriumi, Eesti Muusikakoolide Liitu, Kose Muusikakooli, Kultuurikeskust, Gümnaasiumi ja Kose Püha Nikolause kirikut.

Tegevused dokumentidega