Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikakool Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoor

Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoor

KOORI KODULEHEKÜLG

 

 

Dirigent: Maarja Soone (alates 1998 a.)

 

Abidirigent Marite Oroperv

Hääleseadja: Anu Aimla (alates 2004.a.)

Koor loodi 1993.a. Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilastest Kaiu Põllu ja Elviira Alamaa juhtimisel. Algselt laulsid kooris IV-VI klassi tüdrukud, tänaseks on vanuserühmade järgi välja kujunenud kolmeastmeline õppestruktuur, mis hõlmab tüdrukuid I-XII klassini: kaks ettevalmistuskoori ja kontsertkoor ning lisaks neidude ansambel. Kokku on kõikides tütarlastekoorides lauljaid 130 ringis.

Ettevalmistuskooride repertuaaris on esindatud eesti heliloojate lastelaulude paremik. Koos põhikooriga on korraldatud autorikontserte eesti kaasaegsete heliloojate loomingust: Olav Ehala (2001); Piret Rips (2004); Märt Hunt (2005). Kontsert-etendusel “Karjase päev” 2001.a. ja 2004.a. Püha Katariina kirikus kõlas enamjaolt Veljo Tormise ja C. Kreegi looming.

Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoori repertuaaris on keskne koht väärtuslikul koorilaulul - vaimulikul ja liturgilisel muusikal, eesti rahvalaulul ja selle töötlustel ning eesti heliloojate loomingul. Aktiivne koorielu väljendub sagedastes laululaagrites, arvukates erineva kavaga kontsertides ja ringreisides. Iseseisvate kontsertkavadega on koor esinenud Eesti kirikutes ja kontsertsaalides ning kontsertreisidel Soomes, Rootsis, Tšehhis, Ungaris, Poolas, Venemaal, Leedus ja Norras. Osaletud on kõikidel laulupidudel alates 1997. aastast.  Lisaks oma kooli kontsertidele on koor esinenud korduvalt Vanalinna päevadel, Tallinna päeva kontserdil, Inglise kuninganna Elizabeth II vastuvõtul Raekoja platsis, G. Ernesaksale pühendatud mälestuskontserdil “Estonias” jne.

Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoor  esitab küllalt nõudlikku repertuaari, millega on viimastel aastatel osaletud ja tunnustust saadud vabariiklikel ja rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel:

2002.a. Vabariikliku koolinoorte laulupeo ettelaulmisel omistati koorile A kategoorias (muusikakoolid-ja stuudiod) I järk (10-max. punktist saavutati 9,9)

2003.a. võitis koor I preemia rahvusvahelisel laste-ja noortekooride festivalil Leedus.

2005.a. Rahvusvahelisel koorikonkursil “Tallinn 2005” võisteldi kaasaegse muusika kategoorias kõrvuti täiskasvanute ja professionaalsete muusikutega. 22 koori hulgast omistati koorile 6. koht ja žürii eripreemia.

2005.a. osaleti Soomes advendiaja avaüritustel, Turu jõulufestivalil “Cristmas Carol Concert”, esinemine kanti üle Soome televisioonis.

2006.a ilmus tütarlastekooril koostöös Tuule Kanni ja Robert Jürjendaliga CD  „Karjase päev“, kus kõlavad eesti rahvalaulud Veljo Tormise ja Cyrillus Kreegi seadetes.

Tütarlastekoori dirigent Maarja Soone on olnud 2007. aasta noorte laulupeo ja 2009. aasta üldlaulupeo liigijuhiks (lastekoorid).

2009.a suvel salvestas koor Mart Siimeri kantaadi „Miikaeli mõõk“ (koos projektorkestriga) Mikk Üleoja juhatusel.

2009.a. suvel osales koor laulupeol naiskooride ja valiknaiskooride kavas, olles ka solistkooriks Rene´Eespere teoses „Ave Mater, Ave Pater“.

Kontserttegevusele lisaks on koor osalenud edukalt ka mitmetel festivalidel ja konkurssidel üle Euroopa. 2007 a. saavutas koor I koha rahvusvahelisel koorikonkursil Tolosas (Baskimaal). Tolosa  konkurss on üks kuuest Euroopa karikasarja kuuluvast konkursist, kuhu pääseb vaid tiheda lindivooru läbimisel. Samal aastal oli koor Eesti Kooriühingu aasta koori nominent, Maarja Soone pälvis aasta noore dirigendi tiitli.

2009. aastal valiti koor stuudiolindistuste põhjal Eestit esindama Euroopa Rahvusringhäälingu (EBU) koorikonkursi „Let the People Sing!“ finaali, mis toimus 17.-18.oktoobril Oslos Norras. EBU koorikonkurss on suurima kuulajaskonnaga koorikonkurss maailmas, kuna finaalkontserdist tehakse raadio-otseülekanne. Koor saavutas noortekooride kategoorias III koha. Tüdrukute esinemist saab kuulata Klassikaraadio saadete arhiivist

2010. aasta jaanuaris esitas Eesti Kooriühingu muusikanõukogu Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoori aasta koori ja Maarja Soone aasta dirigendi nominentideks. Maarja Soone pälvis kooriühingu 2009. aasta koorijuht-muusikaõpetaja aunimetuse.

2010. aasta märtsis osales koor Ameerika koorijuhtide assotsiatsiooni (ACDA) kutsel ACDA Kesk-Põhja regiooni aastakonverentsil

Tegevused dokumentidega