VHK Muusikakool
- ÕPILASED
2022/23 õppeaastal õpib VHK Muusikakoolis 379 õpilast
- JUHTKOND
Juhataja: Karin Veissmann karin@vhk.ee
Õppealajuhataja:Katrin Tanvel tanvel@vhk.ee
Kantselei telefoninumber 6996 170
Huvikoolide sekretär: Triin Preisfreund triin.preisfreund@gmail.com
- ÕPETAJAD
- ÕPPERUUMID
Muusikakooli tunnid toimuvad vanalinnas järgmistel aadressidel:
1. Muusikakooli õppehoone: Uus 34 (pilliklassid)
2. Muusikakooli õppehoone: Uus 32 (pilliklassid, kantselei, õpetajate tuba)
3. Muusikakooli pilliklassid: Vene tänav 21 (Suzuki viiuliklassid)
4. Muusikakooli eelkool: Vene 15/Pühavaimu 8 (VHK põhikooli klassiruumid)
5. Muusikakooli koori- ja orkestritunnid, kontsertsaal: Vanalinna Muusikamaja Uus 16-c (saal ja 1 klass)
6. Muusikakooli koori- ja orkestritunnid, ansambli- ja pilliklassid, õpetajate tuba: Okasroosikese loss (Uus 19/Vene 28)
Tallinnas tegutseb 4 munitsipaalset muusikakooli: Tallinna Muusikakool, Nõmme Muusikakool, VHK Muusikakool ja Lasnamäe Muusikakool
- VHK MUUSIKAKOOLI STRUKTUUR JA TÖÖKORRALDUS
Keelpilliosakond: viiul (klassikaline ja pärimusmuusika), vioola, tšello, kontrabass, viola da gamba
Klahvpilliosakond: klaver (klassikaline ja rütmimuusika), klavessiin, orel
Puhkpilliosakond: plokkflööt, flööt, oboe, saksofon, trompet, klarnet, torupill (vastavalt soovile on võimalus õpetada ka teisi erialasid)
Kitarriosakond (klassikaline)
Kandleosakond (klassikaline ja pärimusmuusika)
Löökpilliosakond (alates muusikakooli noorema astme läbinud õpilastele) - hetkel puudub löökpilliõpetaja
Muusikateooria: helilooming, muusikateadus
Koorijuhtimine
Laul (klassikaline ja rütmimuusika)
- INSTRUMENDID
Tänu 2015. a. alguse saanud projektile "Igal lapsel oma pill" on VHK muusikakool saanud paljude pillide võrra rikkamaks. Aitäh!
2015 - kontrabass
2016 - flööt, tšello, 2 kitarri
2017 - keskaegne harf, trompet, 2 vioolat
2018 - klavessiin, altsaksofon
2019 - Muusikamaja oreli remont
2020 - vioola
Tänu eraisikute annetustele oleme saanud koolile tšello, 2 flööti, trompeti, pianiino ja hulgaliselt noodipulte. Aitäh!
Muusikakooli I klassi toimub vastuvõtt ülelinnaliselt koos algkooli I klassi katsetega.
Vastuvõtukatsed gümnaasiumi muusika erialale toimuvad ülelinnaliselt koos gümnaasiumi vastuvõtukatsetega
2024/25 õppeaasta muusikakooli eelkooli rühma saab registreeruda kuni 30. augustini lingi kaudu: https://forms.gle/XxLv7V8dXg37kzARA
- VASTUVÕTT GÜMNAASIUMI MUUSIKAHARRU
Kõigepealt tuleb ületada gümnaasiumi üldkatsete kriteerium ja siis on meil võimalus kohtuda muusikakatsel.
Muusikakatsed toimuvad kahes voorus: muusikateooria ja eriala. Nendele järgneb III voor, kus vesteldakse gümnaasiumi juhtkonnaga. Kõik kolm vooru annavad punkte, mille kogusumma põhjal toimub vastuvõtt VHK gümnaasiumi muusikaerialale. -
Muusikateooria katse:- viisidiktaat- akordide järgnevus- akordide, intervallide ja helilaadide kuulamine (põhikolmkõlad pööretega, V7 pööretega, VII7 põhikujus, lihtintervallid, duur, molli kolm kuju)- akordide, intervallide ja helilaadide määramine ning ehitamine (põhikolmkõlad pööretega, V7 pööretega, VII7 põhikujus, lihtintervallid, duur, molli kolm kuju; kuni 6-märgiga helistikud)- küsimused muusikaajaloo ning Eesti muusikaelu kohta
AVALDUS JA HUVIKOOLI LEPING
Huvikoolide leping-avaldus saadetakse Teile e-posti teel tutvumiseks ja digiallkirjastamiseks, kui kirjutate VHK huvikoolide sekretärile triin.preisfreund@gmail.com
- ÕPPETASU
VHK Muusikakooli õppetasu teatised/arved väljastab Tallinna Linnakantselei Finantsteenistus.
Tallinna (munitsipaalsete) muusikakoolide õppetasu määrad kinnitab Tallinna Haridusamet.
Vastavalt Tallinna Linnavalitsuse Määrusele nr.54 06.08.2008 toob õppetasuvõlgnevus (enam kui 1 kalendrikuu) kaasa õpilase väljaarvamise muusikakooli nimekirjadest. Õppetasu nõutakse Tallinna Linna poolt sisse õigusaktides sätestatud korras.
Alates 01.09.2013 koostab ja väljastab raamatupidamine huviringi ja eelkooli arved igakuuliselt jooksva kuu eest 25. kuupäevaks
Erandiks oleks õppeaasta algus, kui ringid alles alustavad tööd, siis tuleks huviringide ja eelkooli alusandmete tabel esitada raamatupidajale esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui oktoobrikuu 20. kuupäevaks. Sellisel juhul väljastatakse septembrikuu arve oktoobrikuus.
Kuupõhisena kehtestatud õppeteenuse hind sisaldab riigipühasid ja koolivaheaegu, seetõttu tasutakse riigipüha ja koolivaheaega sisaldava kuu eest täissummas ja vaheaja osas tasaarveldamist ei toimu.Tasaarveldus õppetasu osas tehakse juhul kui õppetööd ei ole toimunud :
a. õppuri haiguse tõttu vähemalt 14 kalendripäeva (alus tasaarvelduskäskkirja vormistamiseks on õppuri/alaealise õppuri vanema, eestkostja, hooldaja või õpetaja avaldus). Avaldus tasaarvelduse tegemiseks puudumise kohta esitatakse koolile hiljemalt ühe kuu jooksul tervenemisest. Hilisemate avalduste alusel koostatud käskkirju ei arvestata ja krediitarveid ei tehta.
b. õppeteenuse osutaja süül
c. vääramatu jõu tõttu
Õppur /alaealise õppuri vanem, eestkostja või hooldaja kohustub kooli juhile avalduse esitama omal soovil huviringist või eelkoolist lahkumiseks hiljemalt 30 päeva enne lahkumist.
Õppuri mitteosalemine huviringi või eelkooli töös ja lahkumisest teatamata jätmine ei vabasta õppetasu maksmise kohustusest.
30 päevane teatamise kohustus kehtib ka õppeperioodi lõpul õppuri lahkumisel enne huviringi või eelkooli töö lõppu. Teatamata jätmisel tasub õppur õppeteenuse eest õppeperioodi lõpuni.
- ÕPPETÖÖ KORRALDUSEST
VHK Muusikakoolis on rakendatud poolaastapõhist hindamist muusikateooriaainetes ja õppeaastapõhist hindamist erialas. Kord poolaastas annab erialaõpetaja õpilasele tagasisidelehe, kus on välja toodud õpilase tugevad ja arendamist vajavad küljed.
Eeldame õpilastelt palju avalikke ülesastumisi, õppeaasta kestel valmistatakse ette vähemalt 4 kontserdikava. Vanemate aktiivne osalemine muusikaõpingute protsessis on iseensestmõistetav, VHK Muusikakooli kontsertide korraldamise kellaaeg võimaldab lapsevanemate kohalolekut publikuna.
Muusikakool üürib oma õpilastele vähendatud mõõdus keelpille, mille kasutusaeg jääb lapse füüsilise kasvamise tõttu lühikeseks ja mida ei ole seetõttu mõttekas peredel endil osta. Kooli ja lapsevanema vahel sõlmitakse pilliüürileping. Muusikakool eeldab, et lõpuklassiks on ostnud õpilased endale isiklikud täismõõdulised, kvaliteetsed pillid. Täismõõdulisi keelpille muusikakool väljaüürimiseks ei oma ja ei kavatse ka hankida.
Lapse haigestumise või puudumise korral tuleb sellest hiljemalt sama päeva hommikul teatada eriala õpetajale. Eeldame, et perede ja erialaõpetajate vahel on tihe isiklik kontakt ning informatsioon kõikidest muudatustest, rõõmudest ja ka muredest vahetub otse õpetaja ja lapsevanema vahel.
Läbi lapse muusikaõpingute, aga eriti esimestel aastatel ootame vanematelt lastega koos harjutamist või harjutamise jälgimist. Kui vähegi võimalik, siis ka pillitundide külastamist. Harjutama peab iga päev, siis on kiirelt nähtavad ka tulemused ja rõõm oskusest.
VHK-s toimuvad 2 korda aastas eksperthinnangud (arenguvestlused), kus käsitletakse iga õpilase edasijõudmist lisaks üldhariduskoolile ka huvialakoolides (sh muusikakoolis).