Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus VHK osaleb edukalt mõttespordiolümpiaadil

VHK osaleb edukalt mõttespordiolümpiaadil

Mõttespordiolümpiaad on interneti vahendusel toimuv võistlus, mis toimub neljal alal: vene kabes, males, gomoku’s ja sudokude lahendamises. Õppeaasta jooksul toimub neli etappi ning arvestus toimub kolmes erinevas vanusegrupis: algkool, põhikool ning gümnaasium. Lisaks individuaalsele arvestusele peetakse ka koolide vahelist arvestust (summeritakse kooli viie parema õpilase tulemused). Koondarvestuses liidetakse kokku kolme parima etapi tulemused.

Peale III etappi on põhikooli vanusegrupis nii individuaalselt kui ka võistkondlikult juhtimas Vanalinna Hariduskolleegium.

Individuaalselt juhib hetkel Thor Andreas Perv 886 punktiga. Võit ei ole veel kindel, sest II ja III positsioonil olevad Reaalkooli poisid ei kaota üldse palju, vastavalt 16 ja 35 punktiga. IV kohal on Gren Hõbemägi, keda kolmandast kohast lahutab 47 punkti.

Võistkondlik liidripositsioon on juba märksa kindlam. II koht kaotab 375 punktiga. Tubli panuse võistkonna edusse annavad lisaks Thor Andreasele ja Grenile veel Henrik Hõbemägi (8. koht), Maron Mangusson (9. koht), Mairon Moisto (11. koht), Martin Paist (13. koht) ja Jasper Vähk (19. koht).

Osaleb 56 kooli ja 500 õpilast. VHK-st osaleb 25 õpilast

Ka algkooli võistkond on lähedal poodiumile jõudmisele. Kui peale I etappi oldi 6. kohal, siis turniiri edenedes on võistkondlikult tõustud 4. kohale. III koht on kõigest 21 punkti kaugusel. Võistkonna liidrid on Silver Leon Noorma (8. koht), Mihkle Normak (29. koht), Kutt Kaarel Karner (31. koht), Epp Kukk (35. koht), Sander Nõmm (38. koht) ja Jakop Vähk (41. koht).

Peale III etappi on gümnaasiumi vanusegrupis Sudoku individuaalses arvestuses juhtimas 10 M klassi Anna-Brigita Topkin.

Osaleb 56 kooli ja 554 õpilast. VHK-st osaleb 20 õpilast

Viimane ja otsustav etapp toimub 16.–19. märtsil.

Võistlust korraldavad Eesti Mõttespordi Liit, Eesti mõttespordi portaal Vint.ee, Eesti Kabeliit, Eesti Maleliit ja Eesti Renjuliit. Täpsem info on leitav https://www.vint.ee/mottespordi-olumpiaad/

Tegevused dokumentidega