Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised Püha Miikaeli poistekoor osales XI rahvusvahelisel Gregoriaani Laulu Festivalil Watous (Belgia)

Püha Miikaeli poistekoor osales XI rahvusvahelisel Gregoriaani Laulu Festivalil Watous (Belgia)

http://galerii.vhk.ee/galerii/main.php?g2_itemId=136334


Picture 492.jpgPüha Miikaeli poistekoor sõidab 15.mail XI rahvusvahelisele Gregoriaani Laulu Festivalile Watous (Belgia)
 
Püha Miikaeli Poistekoor (dirigent Kadri Hunt) on esimene Eesti amatöörkoor, kes Watou festivalile kutsutud. Sellel iga kolme aasta tagant toimuval festivalil on kohal tuntumad gregooriuse laulu uurijad ja õpetajad maailma eri paigust, esinevad nii professionaalsed, poolprofessionaalsed kui kõrgel tasemel amatöörkoorid. Nädala jooksul annab Miikaeli poistekoor festivalil viis erinevate kavadega kontserti ning osaleb kahel vespril ja pidulikul missal. Esitatakse nii gregoriaani muusikat kui ka Eesti rahvakoraale.
 
Kokku osaleb selleaastasel Watou festivalil 28 koori ja ansamblit 18 riigist. Eestist on Watousse kutsutud ka ansambel Vox Clamantis (dirigent Jaan-Eik Tulve), kes on sel festivalil osalenud varemgi.
 
Rahvusvaheline gregoriaani festival on Watous toimunud alates 1981. aastast ning see kuulub oma valdkonnas maailma tuntumate ja tunnustatumate festivalide hulka. Festivalile on omistatud Flandria Kultuurisaadiku tiitel (1997). Külastajate arv on aasta-aastalt kasvanud, ületades eelmisel aastal 10 000 piiri.
Tegevused dokumentidega