Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised Laatade traditsioonist

Laatade traditsioonist

Sellel aastal kasutame mailaada ja kunstioksjoni tulu VHK juubeliaasta ürituste toetuseks ja klasside õppekeskkonna edasiseks täiustamiseks. VHK rajamise 20. juubeli tähistamisel vajame lisatoetust seetõttu, et noore koolina on meil vähe vilistlasi ja needki enamikus alles üliõpilased – koolipere kogunemine ja enda väärtuslikule sisule vastav avalikkusele esitlemine käib meile muidu üle jõu. Klasside sisustamise algus eelmiste aastate tuludega on olnud väga edukas – jõuludeks kingitud lauamängud ja raamatud võeti kohe kasutusele. Nüüd läheks edasi  sõnastike, entsüklopeediate, maakaartide jmt hankimisega, et igas klassis oleks veelgi harivam ja hubasem keskkond.

 

Heategevuslaada traditsiooni algatajaks Vanalinna Hariduskolleegiumis oli õde Mary Vénard ning esimene, jõululaat, toimus 7. detsembril 1996. aastal – poole VHK elueast on siin laata peetud!

 

Laatade korraldamisel on mitu eesmärki. Esiteks on meie lastele loodud keskkonnas alati võimalik midagi täiendada ja parandada ning kunagi ega ühegi ühiskonnakorra juures ei jätku kõigeks avaliku sektori vahendeid. Pole midagi loomulikumat, kui ka ise kas aega, raha, mõnd materjali või eset panustades kaasa aidata ja lisavahendeid koguda. Nii saame täna ise ja saavad tulevikuks meie lapsed kogemuse kodanike initsiatiivi võimalustest. Peale selle on heategevuslaat üks kindlamaid ja nagu ka alguses nimetatud, pikaajalisemaid traditsioone Vanalinna Hariduskolleegiumis, kus koos olemise ja tegemise kaudu tekib oma kooli tunne ja kogukond nii lastest, vanematest kui õpetajatest- töötajatest.

 

Laatade ja oksjonite tuluga oleme remontinud kooli ruume (lisaklass ja tualettruumid Vene 13 I korrusel, riietus- ja pesemisruumid peegelsaali juures), ehitanud välja keraamika- ja metallitöökoja, sisustanud õppeköögi, remontinud ja osaliselt möbleerinud keelte- ja individuaalõppeklasse meie uues majas Uus tn 32 ja teinud mitmeid väiksemaid remonditöid. Samuti toetanud Püha Miikaeli Kolleegiumi tegevuse alustamist nii õpilaskodus kui individuaalõppekeskuses. Seda kampaaniat toetas tublisti ka Hansapanga pere.


Tegevused dokumentidega