Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised Alexanderi tehnikat tutvustav loeng

Alexanderi tehnikat tutvustav loeng

Esmaspäeval, 9. veebruaril kell 17.30 Vene 22 auditooriumis

Koolile on tulnud ettepanek korraldada Alexanderi tehnika kursus. Sellele eelneb tutvustav loeng, mille peavad Karin Hallingu ja Conrad Brown, kelle eesmärgiks on tutvustada Alexanderi tehnikat Eesti koolides, et ennetada koolilaste süvenevaid rühi- ja terviseprobleeme.

Oodatud on kõik huvilised!


Alexanderi tehnika

Alexanderi tehnikat tuntakse Eestis alates 2000. aastast, kui Maret Mursa-Tormis alustas selle aine õpetamist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Nüüdseks on lisandunud 2 uut õpetajat: Conrad Brown ja Karin Hallingu, kes õpetab Alexanderi tehnikat alates septembrist 2008 ka Tallinna Muusikakeskkoolis.
Alexanderi tehnika sai oma nime 19. sajandi lõpus tegutsenud Austraalia näitleja Frederick Matthias Alexanderi (1869-1955) järgi. Olles oma karjääri tipus, kaotas F. M. Alexander ootamatult hääle. Arstid ei osanud teda aidata ja nii hakkas ta ise enda keha uurima, avastades seejuures, et hääle kadumise põhjuseks olid valed kehaasendid ja ülepinge terves kehas. Kümne aasta jooksul töötas Alexander välja tehnika, mille abil on võimalik taastada loomulikku, ülepingeteta kehakasutust. Ta asus kohe ka teisi õpetama ning tegi koostööd erinevate arstidega.
Alexander märkas tõsiasja, et keha ja mõtlemist ei saa käsitleda lahus. Seega on kõik haigused (nii füüsilised kui ka vaimsed) seotud vale kehakasutusega ja ülepingetega (nii vaimsete kui füüsilistega). Alexanderi tehnika leevendab ja aitab paraneda paljudest haigustest: peavalud, kaela-, õla- ja seljavalud, seedehäired, kogelemine, probleemid liigestega, depressioon jne.
Kui massaaž leevendab probleeme, neid samas lahendamata, siis Alexanderi tehnika muudab inimese käitumis- ja liikumisharjumusi nii, et vaevused ei tule tagasi. Tänu Alexanderi tehnikale muutub liikumine sujuvamaks ja paindlikumaks – see on tingitud mõtlemise muutumisest, mis mõjutab ka meie keha. Alexanderi tehnika mõju on tõestanud paljud teaduslikud uuringud; üha enam rakendavad seda positiivsete ravitulemuste saamiseks ka arstid.
Tänapäeval õpetatakse Alexanderi tehnikat enamikes maailma muusika- ja draamakõrgkoolides. Samuti saavad Alexanderi tehnikast kasu sportlased. Inglismaal õpetatakse Alexanderi tehnikat edukalt nii alg- kui ka keskkoolides.
Tänapäeva elustiil ei soodusta lastel head kehakasutust. Vähe liikumist, palju istumist arvuti taga, lösutamine diivanil teleri ees – kõik need tegurid mõjutavad negatiivselt laste kehahoidu, millest tulenevad paljud probleemid, näiteks seljavalud, juba koolieas. Ühiskond seab lastele üha kõrgemad nõudmised, nendega toime tulemisega kaasneb loomulikult pinge. Samas on võimalik õppida pingega toime tulema, pinget ennetama – tulemusi ja edukust mitte pärssides, vaid edendades.

Karin Hallingu, Alexanderi tehnika õpetaja

karinhallingu@gmail.com

Tegevused dokumentidega