Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja Muusikamajas Reval Folk

Muusikamajas Reval Folk

kutsume Teid 19. jaanuaril kell 19 Reval Folgi kolmandale kontserdile, kus astub üles Eesti-Flaami duo „Leana ja Hartwin“. Nende sissejuhatav esineja on Maimu Jõgeda, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pärimusmuusikat õppiv akordionist.

Jaanuari viludate õhtute soojendamiseks kutsus Reval Folk Tallinnasse kaks Kuressaares resideerivat pärimusmuusikut - Leana & Hartwini. See on Eesti-Flaami duo, milles viledel, torupillidel ja diatoonilisel akordionil musitseerivad Kuressaarde kodu loonud rahvamuusikud. Nende looming on kui laevareis Flaamimaalt Eestisse, kus takti löövad lained ja pehme tuul kannab uutesse sihtkohtadesse. Nad jagavad armastust pärimusmuusika ja imelise Eesti looduse vastu. Nii on ka nende muusika (enamasti omalooming) inspireeritud ilusast maastikust, puutumata loodusest, taimedest, loomadest ja südantsoojendavatest kaasrändajatest.


LEANA ja HARTWIN
Leana & Hartwin on Eesti-Flaami duo, kes jagab armastust pärimusmuusika ja imelise Eesti looduse vastu. 

Leana ja Hartwin on ka Eesti hetkel ühte edukaima folgibändi „Estbel“ algatajad. Hartwin mängib oma vendadega veel Euroopas aktiivselt ringituuritavas bändis „Trio Dhoore“.  

www.estbel.be ja www.triodhoore.com 

Leana Vapper-Dhoore ja Hartwin Dhoore kohtusid Belgias Leana õpingute aegu. Toonasest ühismängimisest sai aastate järel ühiselu Saaremaal. 

Leana Vapper-Dhoore – laul, viled, torupillid, Hartwin Dhoore – diatooniline akordion. 


MAIMU JÕGEDA
Maimu Jõgeda on akordionist, kel on hetkel käsil õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialal. Koos toredate kaastudengitega saavutati 2017 kevadel Moisekatsi Elohelü konkursil Viljandi Pärimusmuusika festivali eripreemia. Maimu näeb EMTA pärimusmuusika osakonda areneva kollektiivina, kus igaühel on võimalus oma unistusi täide viia. Väljaspool kooli loob oma muusikat ja on suur etno-laagrite austaja. 2017. aastal ilmus  Maimu Jõgeda esimene autoriloomingu plaat "Pühendus".


VHK õpilastele ja õpetajatele sissepääs 5 eurot - parool "VHK"

Tegevused dokumentidega