Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Gümnaasium VHK kinkis eSwatini õpilastele kooli- ja hügieenitarbeid

VHK kinkis eSwatini õpilastele kooli- ja hügieenitarbeid

3. veebruaril andis UNESCO eSwatini rahvusliku komisjoni koordinaator üle Vanalinna Hariduskolleegiumi kingitused Etjeni algkoolile. VHK õpilased toetasid Etjeni tüdrukute koolis käimist praktiliste tarvetega, millest õpilastel igapäevaselt puudus on: koolikotid, kingad ja sokid ning hügieenitarbed. Etjeni õpilased olid kingitusi kätte saades väga rõõmsad ja Eesti koolile tänulikud. Nii Etjeni algkool kui ka VHK on UNESCO ühendkoolide võrgustiku liikmed.

Möödunud aasta detsembris pöördus Eesti rahvusliku komisjoni poole VHK õpetaja Tiia Kalju sooviga teha koos oma klassiga jõulukingitus annetusena eSwatinisse. Algatusega liitusid veel neli VHK gümnaasiumiastme klassi ning koos eSwatini rahvuskomisjoni kolleegidega selgitasime välja abivajava koolina Etjeni algkooli. Tegemist on eSwatini maapiirkonna kooliga, kus paljude õpilaste vanemad on töötud, mitmed õpilased elavad kas vanavanemate või õdede-vendade hoole all.

VHK õpetaja algatusest tõukununa liitusid ettevõtmisega eSwatini haridusministeerium ja Annadale eraalgkool, kes Eesti ja eSwatini sõpruskoolide tegevuste raames Etjeni algkooli mentorkool on. Ministeerium annetas Etjeni õpilastele hügieenitarbeid ja Annadale eraalgkool riideid-jalanõusid. Samuti toimus mentorkoolide tegevuse raames ühine puude istutamine Annadale´i ja Etjeni õpilaste poolt, et toetada kestlikku arengut ja kliimamuutuste vastast võitlust. Istikute soetamist toetas eSwatini keskkonnaministeerium.

Tegevused dokumentidega