Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Gümnaasium Tänasest on VHK direktoriks Anu Nigesen.

Tänasest on VHK direktoriks Anu Nigesen.

Anu jaoks on see tagasipöördumine - aastatel 2003 - 2014 oli ta VHK gümnaasiumi juhataja, ent juba kuus aastat enne seda asus ta toimetama siin vanalinnas, juhtides Ladina kvartali projekti, korraldades Tallinnale linnaõiguse andmise 750.aastapäeva tähistamise üritusi ja selle suve vanalinna päevi, juhtides MTÜ Miikaeli Ühendust ja õpetades gümnaasiumis kunstiajalugu. Vahepealse ajaga on ta koolijuhina üles ehitanud Kohila Mõisakooli, kristlikele väärtustele tugineva erakooli, mille 9.klassis õpib sel aastal juba kolmas lend. Anu enda kaks last on VHK vilistlased.


Anu on õppinud kunstiajalugu Moskva ja Tartu ülikoolides, lisaks on ta õppinud koolijuhiks Tallinna Ülikoolis ja koolijuhtide mentoriks HARNO ja Fontese ühises väljaõppeprogrammis. Tartu Ülikooli kaudu on ta end täiendanud personalijuhtimise ning hariduslike erivajadustega laste õppe korraldamise teemadel.


Tööle lisaks on Anu aastate jooksul aktiivse kodanikuna osalenud väärtuspõhise kasvatuse ja hariduse edendamises, olles MTÜ Miikaeli Ühendus liige ja MTÜ Maarjamaa Haridusselts juhatuse liige. Kohaliku eluolu ja haridusmaastiku eest seismiseks on Anu teist koosseisu Kohila vallavolikogu liige. Aastatel 2017-2021 oli ta kultuurikomisjoni esimees, praegu on ta volikogu haridus-, kultuuri- ja eelarvekomisjoni liige. Juhatuse liige on ta ka oma koguduses.


Anu õpingute ja toimetamiste lühikokkuvõtet lugedes on selge, et paremat direktorit VHK-le oleks olnud raske leida. Me võime olla kindlad, et meie väärtuste ning iga lapse ja töötaja hea käekäigu eest ollakse hooles just nii, nagu VHK-d 37 aasta eest rajades mõeldi.


Tere tulemast tagasi! Jaksu ja õnnistust!

Tuhat tänu Kristel Ükskülale, kes meid sellel kuul õigel kursil hoidis!

Tegevused dokumentidega