Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Gümnaasium Õppetöö ja õppekavad VHK kinoõpe

VHK kinoõpe

VHK filmiõpe kestab kolm aastat. Reeglina on tavaks saanud filmiõppes kokku 2 lühifilmi pool-aastas etteantud teemal. Teisisõnu üks mängufilm ja dokfilm poolaastas, millele järgneb koolisisene esilinastus. Sõltuvalt õpilasest oleme seda koormust mõnikord vähendanud või suurendanud, kuna kinoklassis lähenetakse õpilasele individuaalselt. Seda ka selleks, et kujuneks välja individuaalne filmikeel igal õpilasel eraldi. Viimasel aastal peavad õpilased tegema vabalt valitud teemal ühe mängufilmi ja ühe dokfilmi õppeaasta kohta - nn diplomitööd.

Kinoklassi juhataja Andri Luup

STSENARISTIKA_MÄNGUFILM

Stsenaristika ja mängufilm eeldab õpilaselt reeglina ühte 5 minutilist lühimängufilmi poolaasta kohta. Selleks peab õpilane leidma teda ennast paeluva idee, kirjutama stsenaariumi koostöös õpetajaga - ja selle üles võtma ja filmiks kokku monteerima. Tähtis on seejuures just isiklik kogemus. See on hindamatu väärtusega, kui õpilane ise kõiki filmitegemise aspekte omal nahal tunnetab ja läbi vigade õpib. Reeglina koosnevad tunnid ideede arendamisest ja loojutustamisoskuste lihvimisest. Pool-aasta alguses on põhirõhk ühistundidel, pool-aasta lõpus individuaaltundidel, kuna iga lugu vajab eraldi lähenemist. Võttepäevi kujuneb enamasti 1-2 poolaastas. Paralleelselt filmitegemisoskustega areneb õpilane kolme õppeaasta jooksul ka inimesena iseseisvuse suunas, kuna peab ise ohjama oma filmi käekäiku ja mõistma paremini ka ennast läbi isiklikult huvipakkuvate teemade. 

 

Stsenaristika_mängufilmi õppejõud Andri Luup

Tunnimaht 1.5 h nädalas pluss individuaaltunnid

 DOKUMENTALISTIKA

 

Kinoklassi dokiosakonna koormus on rahulik, tavaliselt on poole aasta sisse mahtunud üks lühifilm.  Need on mõneminutilised lood. Võttepäevi näpuotsaga, lisaks montaaž. Viimasel aastal keskenduvad õpilased lõputööle, st. sügissemestril lõpetatakse eelmise aastal poolelijäänud ülesanded ja alustatakse diplomitööga. Tundides on arutlused ja teinekord väikesed ülesanded, mis ei ole väga ajamahukad. Oleme püüdnud jäädvustada ka õpilaste sisemaailma vaheintervjuudena: "Kuidas on vaimu seis?" Kinoõppe üldfilosoofia on ju ikkagi õppimine ja arenemine läbi filmitegemise, siin on kõige olulisem inimeseks kasvamise protsess, mitte ainult filmitegijate sünd. 

Dokumentalistika õppejõud Jaan Tootsen

Tunnimaht 1.5 h nädalas pluss individuaaltunnid

 

Filmiõppe programmi on seni kuulunud ka filmiajalugu, kompositsioon, näitlejameisterlikkus. Plaan on lisada sellesse nimistusse ka eraldi stsenaristika tund. 

 

Filmiajaloo õppejõud - Dirk Hoyer (1.5 h üle nädala)

Näitlejatöö õppejõud - Maria Peterson (1.5 h nädalas)

 

Kompositsiooni õppejõud - Maiu Mooses (1.5 h üle nädala)

Tegevused dokumentidega