Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Gümnaasium Jõulusõimede tänav

Jõulusõimede tänav

Selle aasta jõulusõimede tänava avamine toimub teisipäeval, 6. detsembril kell 16.00 Tallinna Raekoja ees. Osalevad RKK piiskop Philippe Jourdan, EELK peapiiskop Urmas Viilma, Tallinna abilinnapea Kaare Oja ja Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. Nagu igal aasta on oma jõulusõimed välja pannud ka Poola Suursaatkond. Avamisel osaleb suursaadik Grzegorz Koslowski.

Peale avatseremooniat ja linna jõulusõime õnnistamist liigub rongkäik Kullassepa, Harju ja Kuninga tänava kaudu Vene tänavale. Lõpetame ürituse ühiselt kuuma joogi ja suupistetega VHK gümnaasiumi söögisaalis ja raamatukogus Vene 22.

Selle aasta jõulusõimed on valmistanud VHK ja PMK pered, õpilased ja õpetajad. Oma jõulusõime tegid näitusele ka Gustav Adolfi Gümnaasiumi 6. klasside õpilased. Kaunid kuused ja jõulutuled panevad igal aastal üles Tallinna Kommunaalamet ja Kadrioru Park.

Teist aastat järjest korraldame seda üritust koostöös Kesklinna valitsusega.

Üritust toetab Tallinna linnavalitsus.

Jõulusõimede tänav jääb kõigile avatuks kuni küünlapäeva, 2.veebruarini 2023. aastal.

Tulge nautima!

 

Jõulusõimede tänava traditsioonist Tallinna Vanalinnas

2015. aasta sügisel kutsusid Maarjamaa Haridusselts, MTÜ Miikaeli Ühendus ja Vanalinna Hariduskolleegium avalikkust üles tuletama meelde vana jõulutraditsiooni –  valmistama advendiajaks lastega jõulusõimi ja osalema jõulusõimede näitusel Tallinna Ladina kvartalis. Mõttes oli, et see kaunis ja paljudes riikides tänapäevani elujõuline komme võiks taaselustuda ka Eestimaa kodudes ja avalikus ruumis. Selle üleskutsega tähistati 800 aasta möödumist Liivimaa nimetamisest Maarjamaaks. Sel aastal avame tänava juba 8. korda.

Esimesel aastal valmistati peredes ja koolides üle Eesti ligi 50 jõulusõime, mis pandi advendiajaks välja Tallinna vanalinnas Vene tänava kohvikute, poodide, käsitöökodade ja koolimajade akendele. Lisaks kaunistati tänav kuuskede ja valgusinstallatsioonidega. 2015. aastal tõstis Tallinna kesklinna valitsus jõulusõimede näitust esile haridusteo auhinnaga. Pilte esimese aasta üritusest leiate VHK galeriis: http://galerii.vhk.ee/pildid/index.php?/category/576

Kaunilt kujundatud ja valgustatud vaateakendega jõulusõimede tänav on saanud nii tallinlaste kui ka turistide seas palju positiivset tähelepanu. Tänaseks on tänav sirutunud Harju tänava nurgani ja jõulusõimesid on alati olnud 30 ringis. Valguskettige kuused, mis esimesel aastal siia üles pandi, kaunistavd nüüd ka teisi vanalinna tänavaid. Pandeemia talvedel on see olnud üks vähestest kultuurisündmustest, mida pered said piiranguteta külastada. Hoiame tänava igal aastal avatuna kuni küünlapäevani.

 

Tegevused dokumentidega