Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Miikaeli Ühendus Projektid Danieli abistamise fond

Danieli abistamise fond

Daniel Kotsjuba treenib käigurobotil

31. detsembri seisuga on Danieli abistamise fondis  6 786 krooni. Oleme iga annetuse eest väga tänulikud!

Daniel Kotsjuba lõpetas 2003. aastal meie gümnaasiumi ja  õpib praegu Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini. Pere neli last on kõik meie kooli kasvandikud ja igaüks omal viisil tubli. Daniel on lastest vanim.
Õnnetu vettehüppe tagajärjel 28. juulil 2006 murdus Danielil kaelalüli ja ta  kaotas halvatuse tõttu liikumisvõime. Danieli opereeriti Põhja-Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel. Seejärel viibis ta pikaajalisel  ravil Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.

Tanu paljudele headele annetajatele oleme Danieli toetusfondist katnud osaliselt nii ravikulud Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses kui muretsenud treenimiseks tarvilikku inventari:  varbseina ( 2650 krooni) ja  Sveitsi neuroterapeudi prof. Giselher Schalow soovitusel treenimisvahendi Combufit (28 368 krooni). 

2008.a. viibis Daniel korduvalt ravil Haapsalus haigekassa ja  meie finantseerimisel. Danieli fondist tasusime  aprillis 15- päevase järelravi eest  12 300 krooni ja augustis 12- päevase järelravi eest 9840 krooni.

Juuli lõpus tekkis Danielil võimalus õppida kasutama Eestis ainulaadset käigurobotit  rehabiltatsioonikeskuses Adeli Eesti OÜ, kus aidatakse trauma läbiteinud inimestel taastada liikumis- ja töövõimet.

Daniel treenib käigurobotil jalgu. Roboti ekraan näitab lihaste tööd.  Danieli  jalgade liigutused ei ole  nähtavad, kuid käiguroboti ekraanil on lihaste tegevus jälgitav.  Kui esimeste katsetuste ajal oli tulemus nullilähedane, siis tasapisi on tulemused  paranenud. Danieli  lootus kasvab.

Jaanuarist 2009 saab haigekassa   finantseerida 12 protseduuri, seejärel tuleb perel  leida raha ravi jätkamiseks.

Ühe protseduuri hind on 500.-


MTÜ Miikaeli Ühenduse a/arve  10220032807012 SEB märgusõnaks DANIELTegevused dokumentidega