Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised Õpilaste omaloomingu näitus Ühispanga Galeriis

Õpilaste omaloomingu näitus Ühispanga Galeriis

VHK ja Tallinna Kunstikooli õpilaste omaloomingu näitus "Aasta...63" 21. märtsist - 15.aprillini Ühispanga Galeriis, Tornimäe 2, 5. korruselHead kunstisõbrad!

Taas on Ühispanga Galerii meie kõige nooremate kunstnike päralt! Avatud on Vanalinna Hariduskolleegiumi ja Tallinna Kunstikooli õpilaste omaloomingu näitus "Aasta ...63". Mõned aastad tagasi alustatud traditsiooni jätkuna leiavad ka sel kevadel eksponeerimist Vanalinna Hariduskolleegiumi poolt korraldatud VIII omaloominguvõistlusel osalenud tööd. Konkurss oli sel aastal tugeva humanitaarse kaldega, täpsemalt oli vaatluse all alternatiivajalugu. Ette oli antud ainult arv 63 ehk aastaarvu kaks viimast numbrit, sajandi ja aastatuhande pidi autor välja mõtlema ise. See võis olla nii minevikust kui ka tulevikust, et laiendada skaalat, kust õpilase fantaasia võiks inspiratsiooni saada. Valides aastaarvu minevikust, võis lähtuda kas ajaloosündmustest või laiemalt tolle ajastu vaimust. Välja võis pakkuda juhtunud või juhtumata sündmusi, valida vaatepunkte ja teemasid. Konkursile esitatud tööde põhjal näib olevat õpilastele ühtviisi südamelähedane nii väikese ja isikliku ajaloo kirjutamine, tegelemine sotsiaalse mälu ja südametunnistusega kui ka ulme ja science fiction. Näitusel on väljas joonistused ja maalid, assamblaažid ja installatsioonid. Omaloomingu konkursi raames valmistatud kunstnikuraamatud ja köited ning pisiplastika on hetkel eksponeeritud Tallinna Keskraamatukogus.
Näitust saab külastada kuni 15. aprillini Ühispanga Galeriis, Tornimäe 2, V korrusel, esmaspäevast reedeni 9.00 - 18.00. 
Tegevused dokumentidega