Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised XIII Eesti rahvamuusikatöötluste festivali PUBLIKU LEMMIKU tiitli sai ansambel "Wigla"!

XIII Eesti rahvamuusikatöötluste festivali PUBLIKU LEMMIKU tiitli sai ansambel "Wigla"!

Mooste mõisa taevas kõlas folk järvest suitsusaunani


  30.04.2012


 


Sel nädalavahetusel Põlvamaal Mooste mõisakompleksis toimunud meeleoluka XIII Eesti rahvamuusikatöötluste festivali peapreemia läks ansamblile Krüüsel.

Parima kohustusliku loo töötluse preemia pälvis Pärnu ansambel Greip, noortepreemia Tartu ansambel Singelus ning sõsarrahvaste preemia Valgas tegutsev mitmerahvuslik kollektiiv Samsaara.

Kolmeteistkümnendat korda toimunud Moisekatsi Elohelü tänavusse žüriisse kuulusid helilooja Sven Grünberg, Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja Viljandi Folgi isa Ando Kiviberg, muusik Peeter Rebane ja žürii esimees helilooja Tauno Aints ning festivali matroon folklorist Ingrid Rüütel. Õhtut juhtis alati muheda olemisega Tartu Hansapäevade korraldajast harrastusmuusik Ants Johanson.

Sel aastal oli kohustuslikuks lauluks Rõuge kihelkonnast pärit rahvalaul "Kats neidu mõtsa kõnd'ma läts" (Kaks neidu läksid metsa kõndima). Lauluvalik oli eriti südamelähedane Ingrid Rüütlile, kes oli seda laulu kuulnud oma vanaema käest ja ka seda lindistanud.

Festivali 1000-eurose Kultuurkapitali preemia andis ansamblile Krüüsel üle kultuuriminister Rein Lang. Võistluslaul oli võitja esitlustes oskuslikult ühtseks tervikuks seatud ning kogu esitus mõjus ühtse orgaanilise tervikuna.

Festivali üllatuspreemia vääriliseks osutus Mooste ansambel Plats, Kleyn ja McGinley ning Tartu ansambel Vikerkaare Hallskaala sai huvitavate muusikaliste mõtete preemia.

Festivali matroon Ingrid Rüütel andis oma auhinna, kohaliku meistri Ivar Pärnametsa valmistatud väikekandle, Kolga-Jaani kollektiivile Sägamuhvints. Võru Instituudi Julge Joro auhind läks Mehepoegadele, Eesti Pärimusmuusika Keskuse auhind Värska Sõõriq-ule, Võru Folkloorifestivali oma kollektiivile Wigla, kes valiti ühtlasi ka Publiku Lemmikuks.Kahepäevane Eesti rahvamuusikatöötluste festival Moisekatsi Elohelü, mis toimus Moostes juba kuuendat korda, tõi Moostesse ligi 150 esinejat, kes kahe päeva jooksul laulsid end publiku südamesse ja pähe.


Peakorraldaja Ülo Needo: „Kahte päeva õnnistas suurepärane ilm, mis pani publiku ja muusikud laulma südamest südamesse nii Folgikojas, Veskiteatris, Mooste järve ääres, mõisa pargis kui ka suitsusaunas. Jäime festivaliga väga rahule ning täname kõiki osalejaid, abilisi ja sponsoreid. Kohtumiseni järgmisel kevadel, mõisakass ootab!”--
Kati Taal

Rahvakultuuri Keskus

Tegevused dokumentidega