Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus uudised Jõulusõimede tänava avamine kolmapäeval, 2.detsembril kell 16

Jõulusõimede tänava avamine kolmapäeval, 2.detsembril kell 16

Koguneme Vene tn 22 hoovis, sealt liigume protsessiooniga Kloostri Aita

Tähistades 2015. aastal kaheksa sajandi möödumist Liivimaa nimetamisest Maarjamaaks, kutsusid Maarjamaa Haridusselts ja VHK sügisel koole ja peresid üles valmistama advendiajaks jõulusõimi ja osalema jõulusõimede näitusel Tallinna Ladina kvartalis.

2015. aasta advendiajaks on laste ja kunstnike tehtud jõulusõimed välja pandud Tallinna vanalinna Ladina kvartali Vene ja Apteegi tänava kohvikute, poodide, käsitöökodade ja koolimajade ning Linnamuuseumi akendele. Selline näitusevorm on Eestis teadaolevalt esmakordne. Tänav kaunistatakse kuuskede ja vanikutega ning valgusinstallatsioonidega. Kaunilt kujundatud ja valgustatud vaateakendega jõulusõimede tänavast kujuneb sellega omamoodi alternatiiv kaubanduslikele jõuludele, sest toob esile nende pühade tegeliku sõnumi.

Näitus on avatud 2.12.15 – 6.01.16.

Ka ETV 4. detsembri lastesaates Lastetuba valmistatakse laste ühistööna jõulusõim.

Lisaks on koostöös ETV Lastetoa ja Lastejaamaga kuulutatud välja jõulusõimede fotokonkurss. Kui oled koos pere või sõpradega valmistanud advendiajaks toreda jõulusõime ja soovid seda teistega jagada, tee jõulusõimest pilt ja saada see meile lastejaam.ee lehelt Lastetoa vagunist. Lisainfo lastejaam.ee.

Täname Eesti Kirikute Nõukogu, koostöökogu 800 aastat Maarjamaad, EV Siseministeeriumi, Prantsuse Suursaatkonda, Poola Suursaatkonda, Tšiili aukonsulit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Kommunaalametit, Tallinna Kesklinna Valitsust, Kadrioru parki, LED House'i, ETV-d, jõulusõimi valmistanud koole ja peresid, vabatahtlikke abilisi ning Vene ja Apteegi tänava omanikke, kes jõulusõimede väljapanekuks lahkelt oma aknaid on lubanud!

Jõulusõime figuure võib teha paberist, puust, savist, riidest, soola- või piparkoogitaignast - võimalusi on lõputu hulk. Oleme koostanud veebipõhise õppematerjali, mis sisaldab ülevaadet traditsiooni olemusest ja tähendusest, eri maade esindajate kirjeldusi ja isiklikke mälestusi oma maa jõulusõimede traditsioonist, juhtnööre sõimede valmistamiseks ning pilte eri kultuurides ja erinevates tehnikates valmistatud jõulusõimedest.

Veebimaterjal

Tegevused dokumentidega