Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja VHK Teatrikooli abiturientide lõpuetendus: Jean Anouilh' näidend "Metsik"

VHK Teatrikooli abiturientide lõpuetendus: Jean Anouilh' näidend "Metsik"

Lavastaja Marius Peterson

15.  ja 30. mail esietendub THEATRUMi saalis, kahes erinevas koosseisus, Jean Anouilh' näidend "Metsik". Tõlkijad Häidi Kolle ja Marius Peterson. Lavastaja Marius Peterson. Mängivad Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikooli abituriendid.

Prantsuse viljaka näitekirjaniku Jean Anouilh' (1910-1987) noorpõlvenäidend "Metsik" (La Sauvage, 1934) jõudis esmakordselt lavale aastal 1938 Theatre des Mathurins'is, kohe pärast näidendi "Pagasita reisija" edu. Kriitikute sõnul kinnitas see noore Anouilh' talenti. Anouilh ise pidas seda üheks oma raskemini sündinud näidendiks, mida ta enne esiettekannet korduvalt ümber kirjutas. Samuti, koostades elu lõpus nimekirja um. 30-st näidendist, mis võiks ilmuda tema kogutud teostes, oli just "Metsik" näidend, mille osas ta kahtles.

Suvituslinna provintslikku restorani saabub ilmakuulus helilooja ja pianist Florent France, et viia enesega kaasa restorani palgal olevas perekonnaorkestris viiulit mängiv Thérèse Tarde. Viia "metsik" - nagu Florent oma armsamat nimetab - maamõisa kaasa, et temaga abielluda. Unelmate pulmad ja muinasjutuline kooselu on vaid mõne päeva kaugusel. Thérèse'i õnn on tema ees, tuleb püüda sellest vaid kinni haarata ja unustada väljamõeldised... Aga millised väljamõeldised unustada ja millised neist tõelisuseks arvata?
Sarnaselt oma "noorematele õdedele" Anouilh' loomingus - Antigone samanimelisest näidendist ja Jeanne näidendist "Lõoke" - ei taha Thérèse minna ühelegi kompromissile, kui küsimuse all on ausus ja au, mis annavad inimesele tema eneseväärikuse ja tõelise rahu.

Jean Anouilh on kirjutanud ligi 40 näidendit, neist on Eestis mängitud näidendeid "Lõoke", "Becket ehk Jumala au", “Pagasita reisija”, "Orkester", "Antigone" jt., viimane etendus ka THEATRUMis, aastal 1998 (peaosades Maria Peterson ja Aarne Üksküla). "Metsik" on "Metskassi" nime all olnud kaheksakümnendate alguses "Endla" teatri mängukavas.


Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikool on tegutsenud juba üle kümne aasta. Teatrikooli juhataja on Lembit Peterson, õpilastega on läbi aastate püsivalt töötanud ka Tõnis Rätsep, Tiina Mölder, Maria Peterson, Eva Eensaar, Marius Peterson jt. Iga teatrirühm on lõputööks teinud ühe lavastuse koostöös THEATRUMiga.

Teatrikooli senised lõpulavastused: A. Kitzberg "Kolm suurt soovi" (lav. Leino Rei, 2000) Mart Aas "Kõik on noored" (lav. Maria Peterson, 2000/2001), J. Viiding ja T. Rätsep "Olevused" (lav. Lembit Peterson, 2002), B. Kangro "Susi" (lav. Andri Luup, 2003), V. Tendrjakovi "Koolilõpuöö" (lav. Lembit Peterson, 2004), Witold Gombrowiczi "Iwona, burgundi printsessi" (lav. Marius Peterson, 2005), Lavakava A. P. Tshehhovi loomingust (lav. Lembit Peterson, 2005/2006), S. Mrozek "Lesed" (lav. Maria Peterson, 2006). Eelmise aasta kevadel esietendus VHK diplomitööna William Shakespeare'i "Kaks veroonlast" Lembit Petersoni lavastuses.


Olete oodatud!

Theatrum
www.theatrum.ee
tel 6446 889; theatrum at theatrum ee

Etendus on kavas: 15., 19., 30. ja 31. mail, 2., 3., 12., 13., 17. ja 18. juunil. Algusaeg: 19.00. Saal: Theatrum (Vene 14)
Piletid (100/70) Theatrumi kassas (e-r 10-17) ja tund enne etenduste algust) Piletilevis, Piletimaailmas, Statoili jaamades.

Tegevused dokumentidega