Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja VHK korraldas 13. detsembril Lauluväljaku klaassaalis heategevuskontserdi MEIE PÄRAND, mille tulu annetatakse loodavasse fondi.

VHK korraldas 13. detsembril Lauluväljaku klaassaalis heategevuskontserdi MEIE PÄRAND, mille tulu annetatakse loodavasse fondi.

Kontserdi ülekannet on võimalik vaadata internetist! Samuti saab internetipangas toetada loodud fondi! Tänud kõigile esinejatele, korraldajatele ja toetajatele!

ÜLEKANNE http://livestre.am/waq2

ANNETUSED: Sihtotstarbelise rahalise toetuse saab kanda MTÜ Miikaeli Ühenduse arveldusarvele 10220032807012 SEB pangas, selgitusse märkida ANNETUS fondile MEIE PÄRAND.

PILDID  proovist ja kontserdilt ( album 1 ja album 2 )

---------------------------------

Tallinna vanalinn on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Vastavalt UNESCO põhimõtetele rõhutatakse vanalinna arengukavas, et vanalinna tuleks elustada, andes arhitektuuri- ja kultuurimälestistele sobiliku funktsiooni, mis respekteerib ajaloolist pärandit ja vanalinna terviklikku atmosfääri.

Praeguseks on vanalinn oma kodanikest üsna võõrandunud. On oluline, et vanalinna oleks asja ka omadel, Eestis elavatel inimestel, eriti noortel. Kultuuripärand ei väärtustu pärandina, kui pole pärijaid, kes seda oskavad väärtuseks pidada. Vanalinna Hariduskolleegium kuulub ülemaailmsesse UNESCO koolide võrgustikku. See tähendab kõrgendatud vastutustunnet meid ümbritseva ajaloolise keskkonna suhtes.

UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon, Eesti Muinsuskaitse Selts, VHK MTÜ Miikaeli Ühendus on asutanud fondi, millega soovitakse anda oma panus, et meie ajaloolised hooned ei seisaks tühjalt ega laguneks, vaid oleksid täidetud tegevusega, mis sobib ajaloolisesse konteksti ja seob kasvavaid põlvkondi eelmistega, tänu kellele me oma unikaalse vanalinna üle uhked võime olla.

Heategevuslikul kontserdil esinesid VHK õpilased, õpetajad, lapsevanemad, vilistlased ja sõbrad:

Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoor, Riho Sibul,  õde-vennad Johansonid,

Tõnis Mägi VHK õpetajate-õpilaste ja lapsevanemate kammerorkestriga, juhatab Mikk Üleoja,

Linnateatri näitlejad : Evelin Pang, Riina Roose, Sandra Üksküla, Kristjan Üksküla, Andero Ermel, Mikk Jürjens, Veiko Tubin, Mart Toome

Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, Ühe Õhtu Kvartett ja Tõnis Rätsep, VHK gümnaasiumi kammerkoor, Miikaeli Poistekoori "suured",

(vilistlaste) Segakoor HUIK!,

Muusikakooli viiuliansambel (koos vanematega), Lauri Jõelehe kitarriansambel jt.

Esinejaid  kutsus lavale Jaak Johanson!

Fondi Meie Pärand asutamisotsus allkirjastati 13. detsembril kell 18.00 Lauluväljaku klaassaalis toimuval HEATEGEVUSKONTSERDIL, mille tuludest saab alguse fondi esimene projekt: aidata linnal korda teha Okasroosikese loss.

----------------------------------------

Meedia

http://klassikaraadio.err.ee/helid?main_id=1147823 (Marius Peterson ja Peeter Sarapuu) 
http://kuku.s3.amazonaws.com/memoria/memoria20101212.mp3 (Jüri Kuuskemaa 17.-22. minut)
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=354100

ÜLEKANNE http://livestre.am/waq2

HEA SÕNA:

Tere!
Vaatan teie kõigi toimetamisi ja mul on tunne, et midagi nii hästi organiseeritut pole ma ammu näinud.
Õpetajad, lapsevanemad, vilistlased ja lapsed ise ka , see on ikka eriti vägev jõud, mis peaks midagi käima lükkama.

Ja see mida käima lükatakse ei ole ainult Okasroosikese lossi restaureerimine, vaid paigast tuleb nihutada suhtumine Vanalinna kui elu – ja töö toimimise keskkonda tervikuna. Ja selleks ongi praegu tegevuses UNESCO Tallinna vanalinna Nõukogu ja loodan, et ühiselt toimetades ka midagi muutub.
Edu !
Marika Valk
UNESCO ERK peasekretär
UNESCO Tallinna vanalinna nõukogu esimees

9.12.2010

Tegevused dokumentidega