Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja Reval Folk Muusikamajas - Dave Murphy (IRL) ja Jyrki Koivisto (FIN)

Reval Folk Muusikamajas - Dave Murphy (IRL) ja Jyrki Koivisto (FIN)

31. märtsil kell 17 esinevad Tallinna Vanalinna Muusikamajas paljude VHKlaste lemmik iiri flöödimängija ja laulja Dave Murphy ning soome kitarrist Jyrki Koivisto.

Kontserdil kõlavad iiri laulud ja lood – ikka elust enesest, leitud ja kaotatud armastusest. „See on südamete avanemine uues ajas, aga vanal moel“, nendib Dave.

Iirlane DAVE MURPHY on oma sügava hääle ja osava flöödimänguoskusega oodatud mitmel pool maailmas. Ameerika ja Aasia kõrval on ta pikemalt tegutsenud Soomes ning palju koos musitseerinud siinsete pärimusmuusikute, eelkõige vendade Johansonidega. Tema ellu on jäänud ka periood, mil pidas Eestit oma teiseks koduks.

Dave on olnud iiri ansamblite Prosper ja Tre sünni juures ning olnud ansambli Anoise liige. Need kollektiivid on ta toonud ka Viljandi pärimusmuusika festivalile. Veel on ta osalenud sellistes iiri kooslustes nagu Hobhatchers, Pócaí Folamh ja Reel Music ning olnud iiri rahvamuusika koguja oma kodumaakonnas County Wicklow.

Soomlane JYRKI KOIVISTO teenib oma igapäevast leiba preestriametis. Teisalt on ta tunnustatud iiri rahvamuusika mängija ansamblis Eala, kus käsitseb vilunult nii mandoliini, buzukit, bandžot kui lap steel kitarri. Jyrki on Dave’iga koos mänginud ansamblites Reel Music ja Prosper ning astunud üles ka suurematel sündmustel, näiteks Helsingi pärimusmuusika festival, Oulu Iiri muusika festival, Haapavesi Folk ja Kaustinen Folk. Läbi aastate on kestnud tema koostöö paljude soome ja iiri muusikutega, kellega võimaluse korral ikka liitunud iiri muusika jämmidel – selleks, et endas kantud helid elavasse vormi panna. 

Dave ja Jyrki teevad Muusikamajas oma märtsikuise kontserdi pärast viie aasta pikkust pausi ja Reval Folgil on hea meel olla selle tunnistajaks.

Kontserdi juhatab sisse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika kandle eriala magistrant EVA VÄLJAOTS. Ta on kanneldaja, kes seikleb meelsasti erinevate helimaastike piirilmaadel ning otsib läbi improvisatsiooni oma pillile uut kõla. Eva mängib ka folgisugemetega uusloomingu ansamblis Sinitrii.

Pärast kontserti on nii muusikud kui publik oodatud ühisesse lauluringi – eest veavad EMTA pärimuslaulu ansambli tudengid koos oma õpetaja, rahvaluule- ja muusikauurija JANIKA ORASEGA. Tooge omagi laulud kaasa!


Parooliga "VHK" sissepääse 5 eurot.

Tegevused dokumentidega