Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja Reval Folk: Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas

Reval Folk: Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas

27. mail kell 17:00 Vanalinna Muusikamajas

Reval Folgi viimasel tubasel kontserdil astuvad üles pärimus-muusikud Krista Citra Joonas ja Jaak Johanson. Sissejuhatav esineja on Joonas Koff.
Krista ja Jaak lasevad kõlada nii oma- kui muuilmamuusikal. 
Õhtu lõpetuseks vaatame Reval Folgi möödunud hooaja kontsertide filmi- ja fotojäädvustusi ning kui igaühel on kaasas oma pill, siis teeme sellel tirilill. Samuti tiiderii ja taaderaa. Lubatud on ka ho-ho-hoo ja ha-ha-haa. Teretulnud on heast meelest kaasa võetud koogid-joogid.

Reval Folgi kontserdid on kingitus Eestile ja Tallinnale meie riigi 100. sünnipäeva puhul.

Sissepääse salasõnaga "VHK" 5


LÄHEMALT

JAAK JOHANSON on aastaid korraldanud muusikalisi kokkusaamisi nii Vanalinna Muusikamajas kui Kloostri Aidas. Selle kõrval on ta Eesti muusikaellu kinkinud hindamatuid laululisi ajakirjeldusi ansamblis "Johanson ja vennad". 
KRISTA CITRA JOONAS on bansuri- ja saksofonimängija, kes täiendanud end nii Šveitsis kui Indias.


JAAK JOHANSON on 1982. aastal lõpetanud Lavakunstikateedri X lennu ja olnud kunagise Noorsooteatri (praeguse Linnateatri) näitleja.
Ta on rahva-pärimust tundma õppinud ja laulnud-mänginud ansamblis „Leegajus“. Elulugusid, laule ja ajaloo-pärimust kogunud 1987. aastal Merle Karusoo poolt loodud Pirgu Arenduskeskuse Mälukillu näiteseltskonnaga. Tudengina laulnud Konservatooriumi Jazz-kvarteti ja Heino Markuse Bigbändi (Estonian Dream Big Bandi eelkäija) solistina esimestel Tudengijazzidel. Noorsooteatri päevil pakkunud ainulaadseid esitusi Raimond Valgre loomingust koos Sulev Luigega. 
Jaak on aegade algusest laulnud pereringis nimetuse all „Johanson ja vennad“ ning aastast 1999 musitseerinud ansamblis „Eesti Keeled“.Ta on algatanud koos Mikk Sarvega folklooriprogrammi VHK Muusikamajas ning ühes vendade ja õega käima tõmmanud Kloostri Aida pärimuselu ja sealse Tantsuklubi 1990ndatel aastatel.

Maikuu viimasel pühapäeval on Jaagul plaanis esitada oma-laule, milledest vähemalt kaks enne-kuulmata. Citra mängib vahele igavikulisi flöödiviise ja sekka mõningaid saksofonihüüdeid.
„Oma-laulud“ on mõtte- ja meelepildid parajasti käimasolevast elu-olust igaviku-hüppesse, need on kui luul kitarriga või ilma. „Võtame triivida ka mõnesse regilaulu, et saaks koos rõkata“, lubab Jaak.

KRISTA CITRA JOONAS alustas õpinguid saksofonimängijana. Tema haridustee on käinud läbi Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia ning Musichochschule Zürichis, Šveitsis. 
Nüüdseks tuntakse Krista Citrat peamiselt India klassikalise bambusflöödi (bansuri) mängijana. Siinmail üpris haruldast pilli on ta juba üle 15 aasta õppinud Indias legendaarse bansurimängija Pandit Hariprasad Chaurasia käe all ja andnud kontserte nii sealmail kui mitmel pool Euroopas. 

kristajoonas.com


2014. aastal ilmus Krista Citra Joonasel sooloplaat „Sundari“, millel enamik palu tema omalooming. Lisaks võib Citra bansurit kuulda veel paarikümnel helikandjal – ta on musitseerinud mitmete suurepäraste eesti muusikutega nagu Siiri Sisask, Sven Grünberg, Tõnis Mägi, Meelis Vind, Johansonid, Riho Sibul, Jaak Tuksam, Ain Agan, Mart Soo jpt. Igapäevaselt õpetab Krista Citra Joonas VHK Muusikakoolis saksofoni- ja bansurimängu.


Kuna tegemist on Reval Folgi sisekontsertide hooaja viimase sündmusega, on huvilised oodatud etteaste järel liituma oma pillide ja lauludega – läheme koos suvele vastu!


KOHVIK JA LASTETUBA
Vanalinna Muusikamaja uksed on avatud tund enne kontserdi algust ja meeleolu-maitseid pakub kohvik „Koloniaal“. Lastel on võimalus kontserdist kõrva puhata Muusikamaja ülemisel korrusel, kus nendega tegeleb juhendaja.

PILETID
Ka sel korral on piletid eelmüügist soetades soodsamad, muuhulgas leidub toredaid eripakkumisi ja eelkooliealised pääsevad sisse lausa priilt. 

Pileteid saab soetada siin.

Tegevused dokumentidega