Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja Õnnitleme aasta filmiauhinna puhul kinoklassi õpetajat Jaan Tootsenit!

Õnnitleme aasta filmiauhinna puhul kinoklassi õpetajat Jaan Tootsenit!

Eesti filmiajakirjanike ühing (EFÜ) kuulutas välja aasta filmi, milleks tänavu sai Jaan Tootseni dokumentaalfilm "Uus Maailm".

Eesti filmiajakirjanike ühing (EFÜ) kuulutas välja aasta filmi, milleks tänavu sai Jaan Tootseni dokumentaalfilm "Uus Maailm" ühe vabakonna ja selle tuumikhingede empaatilise ja mitmehäälse kujutamise eest.

Jaan Tootsenit pärjati rahalise preemia ning Neitsi Maali pronkskujuga.

 

Tootseni võidufilmi kõrval konkureerisid Neitsi Maalile mängufilmid "Kirjad Inglile" ja "Idioot" ning veel kaks dokumentaalfilmi - "Et meeldiks kõigile" ja "Kuku. Mina jään ellu". Et viiest nominendist lausa kolm on dokumentaalfilmid, ei ole sugugi tavapärane olukord, vahendas "Aktuaalne kaamera".

 

"Kaks nominentmängufilmi olid väga teatraalsed ja suurepärased, aga et me eelistasime dokumentaalfilmi, näitab, et on vajadus mingi loomulikkuse ja tõesti siiruse järgi. Ja see "Uus maailm" on alternatiivse elustiili otsimine. Ilmselt seda idealismi on vaja," sõnas EFÜ esimees Jaan Ruus.

 

Režissöör Jaan Tootseni jaoks tähendas Neitsi Maali võit väga palju. Viis aastat on inimese elus väga pikk aeg ja teist sellist filmi ta enam teha ei suudaks, ütleb Tootsen ise. Oluline on aga seegi, et nii film ise kui ka Uue Maailma selts nii palju kõneainet on tekitanud. Autori jaoks on filmis aga kõige tähtsam hoopis inimeseks olemine, inimeseks kasvamine.

 

"Sõltumata sellest, kas ma olen kodanikuliikumisega seotud või elan üksi metsas, kui ma tunnen ära inimese selles filmis, inimese oma rõõmude, ekstaasi ja tõeliste kannatustega, just sellesama inimeseks olemise okkalikul teel, siis see on kõige olulisem," ütles Tootsen.

Tegevused dokumentidega