Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja Kontsert 21. aprillil 2017 kell 18:00 Rootsi-Mihkli kirikus

Kontsert 21. aprillil 2017 kell 18:00 Rootsi-Mihkli kirikus

Esinevad Stockholmi Adolf Fredriks Musikklasser'i lastekoor ja Vanalinna Muusikamaja lastekoor Dirigendid: Helle Rosenborg, Kaiu Põld ja Maret Alango Kavas: G. Machaut, T. Morley, C. Kreek, M. Härma, J. Sandström

 

 

Adolf Fredriks Musikklasser on Rootsi üks väljapaistvamaid koorimuusika ja –laulu edendamise ning õpetamisega tegelevaid institutsioone. Selles erilises põhikoolis õpivad lapsed ja noored vanuses 10 – 16. Adolf Fredriks Musikklasser loodi aastal 1939 Hugo Hammarströmi (1891–1974) initsiatiivil ning 1959. aastal asutati sinna kõrvale Stockholms Musikgymnasium – keskkool, mis oli loomulik tee õpingute jätkamiseks Adolf Fredriks Musikklasser’i lõpetanuile. Igal aastal tuleb sisseastumiskatsetele Adolf Fredriksi kooli ligikaudu 1000 kümneaastast last, kellest ettelaulmise alusel saavad sisse 180. Lisaks tavalisele põhikooliharidusele on õpilastel nädalas 5-7 muusika- ja laulmistundi. Klassid on 30-liikmelised ning tavaliselt ühinevad kaks klassi moodustamaks koori.

 

Koos Stockholmi Musikgymnasium’iga korraldatakse ja antakse ühe õppeaasta jooksul vähemalt 50 kontserti. Regulaarselt esinetakse koos instrumentaalansamblite ja ka sümfooniaorkestriga. Ning kui Stockholmi Kuninglik Ooper vajab lastekoori sellistesse lavastustesse nagu Carmen, La Bohème ja Tosca kutsutakse esinema Adolf Fredriks’i õpilasi. Kooli poiste- ja tüdrukutekoori on saatnud edu nii kodus Rootsis kui ka mitmel pool välismaal.

 

Eelseisval kontserdil esineb kaks kuuenda klassi koori.

 

Dirigent Helle Rosenborg Lemmik on sündinud Tallinnas ning elab ja töötab Rootsis. Muusikaõpetajana on ta töödanud Adolf Fredriksi Muusikaklassides aastast 1995. Helle Rosenborg on olnud ka 20 aastat Stockholmi poistekoori dirigent.
Tegevused dokumentidega