Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Muusikamaja 16. veebruaril kell 19:00 Muusikamajas vennad Timmermansid Belgiast

16. veebruaril kell 19:00 Muusikamajas vennad Timmermansid Belgiast

Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toob Reval Folk juubilari tervitama kaks venda – Belgia (flaami) pärimusmuusikud, kes Eestit armastavad ilmselt sama palju kui oma kodumaad. Duo on nimelt siinsele folgipublikule esinenud 25 aasta jooksul lugematuid kordi erinevates koosseisudes ja tänu sellele on neist saanud lähedased sõbrad paljudele eestlastele.

 

Vendadel on imetabane võime publikuga suhestuda ja neid kaasa haarata. Oma kontserdil viivad nad kuulaja rännakule läbi Euroopa pärimuskultuuri, keskendudes flaami muusikale. Kuna Stefan on viimased pool aastat elanud Hispaanias (Valentsias), on ehk uudiseid oodata ka sealt...

MADINGMA - Stefan ja Diederik Timmermans  
Madingma mängib oma lugusid rännakul läbi Euroopa folgimaastiku niisama suure kirega suurtel lavadel kui lihtsates pubides ja elutubades.

Vennad on viimase 25 aasta jooksul külastanud Eestit korduvalt ning rikastanud siinset heliilma. Seetõttu on nad oodatud ja austatud artistid nii publiku kui pärimusmuusikute seas. Möödunud aastal esinesid Timmermansid Viljandis oma kunagise bändikaaslase, Peter van Accomiga (viiul). 

Stefan Timmermans (1973) alustas flaami torupilli õpinguid 12-aastaselt ja osales tiheda esinemisgraafikuga ansamblis Arjaun. Eesti muusikud kohtusid Stefaniga esimest korda 1991. aasta rahvusvahelises ETHNO-laagris Falunis, Rootsis. Aastail 1996-2006 mängis Stefan rahvusvaheliselt kuulsas grupis Fluxus. Oma noorema venna Diederikuga on nad esinenud Viljandi Pärimusmuusika Festivalil ja astunud üles Eesti Kontserdi korraldatud tuuril koos Jaak Johansoniga. Belgias on Stefan tunnustatud muusik, kes muuhulgas ka torupilliõpetaja, festivalikorraldaja ja raadiosaadete autor. Hetkel on tema kodu Hispaanias, Valencias.

Diederik Timmermans (1978) on andekas diatoonilise akordioni autodidakt, keda inspireerinud Bruno Letron ja Didier Laloy. Koos Birgit Boraw ja Pieder Leaertiga on ta mänginud ansamblis Netel ja Belgias valiti nad suurprojektidesse Iirimaal ning Calabrias (Itaalia). Diedrik on osalenud paljudes rahvusvahelistes Ethno laagrites ja viinud läbi diatoonise akordioni ja flaami pärimusmuusika seminare.

Cätlin Mägi, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika õpetaja, torupillimängija: “Mäletan, et kui esimest korda Stefanit kuulsin, olin kohe lummatud. Ei teagi, kas see ainult torupillimäng oli… Mulle tundub, et kui tema pilli kätte võtab ja selle helisema paneb, siis sa lihtsalt jääd kõikide oma keharakkudega kuulama ja kaasa elama - selline võime on tal!”

Sandra Vabarna, ansambli Trad.Attack! mänedžer ja liige, torupillimängija: “ Kuulsin esimest korda Stefanit, kui olin 12-aastane. Armusin nii temasse kui pilli ja seepärast hakkasin ka ise torupilli mängima. Paar aastat hiljem lubas ta mu omale naiseks võtta, kui 18 saan. Seda küll ei juhtunud, aga oleme väga head sõbrad, andnud koos kontserte ja esinenud Jalmariga tema juures Belgias. Seal kohtusime ka Stefani venna Diedrikuga. Nad on mõlemad väga soojad, siirad ja emotsionaalsed muusikud, kes ei jäta kindlasti ühtegi kontserdikülastajat külmaks.”

Leana Vapper-Dhoore, ansambli "Estbel" ja "Leana & Hartwin"liige, flaami torupilli spetsialist: „2002. aasta Viljandi Pärimusmuusikafestivalil muutus mu muusikapilt täielikult. Kui teised tüdrukud olid sisse võetud Belgia ansambli Balbrozijn torupillimängijast Stefan Timmermansist, siis mina armusin tema torupilli. Seal siis 13-aastasena otsustasingi, et pean saama seda pilli mängida. Mõned aastad hiljem läksingi Belgiasse torupilli õppima…“


Kontserdipaigas toimetab kohvik „Koloniaal“ 
Uksed avanevad kell 18.

VHK õpetajale ja õpilasele on kontserdi pilet 5€, kui kasutad parooli "VHK".

Muusikamaja ülakorrusel on lastele avatud mängutuba. 


 Tegevused dokumentidega