Isiklikud vahendid
Oled siin: Algus Kasutajad sirjev KAMINAMUUSIKA KONTSERT 17. SEPTEMBRIL

KAMINAMUUSIKA KONTSERT 17. SEPTEMBRIL

17. septembril 2016 kell 17:00 VANALINNA MUUSIKAMAJAS Uus tn 16 KONTSERT "PÕHJALA MEELEOLUD" Rebecka Karlsson – viiul (Rootsi) Marju Riisikamp – klaver (Eesti) Liia Lüdig-Algvere – akvarellid (Hiiumaa) Kontsert toimub VHK, Kultuurkapitali ja Miikaeli ühenduse toetusel

 

Kontserdi kava on koostatud läbi skandinaavia muusika prisma. Muusikaajaloo suurmeeste Wolfgang Amadeus Mozarti ja Max Bruchi kõrval tulevad ettekandele rootsi ja eesti heliloojate muusikalukku jäänud kompositsioonid. Unistuslikult kaunis on 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi muusikaline fluidum viiuli ja klaveri koosluses. Mozarti helind on võetud kavva väljendamaks energiat ja rõõmu, mida kumbki duopartner on sellest muusikast ammutanud. Rootsi heliloojad Lars-Erik Larssoni ja Tor Aulini nimed figureerivad Eesti interpreetide kontserdikavades harva, kuid vääriksid oma põhjamaiselt karge ilu poolest erilist tähelepanu. Artur Lemba “Armastuse poeem” on tuntumaid teoseid meie viiuldajate repertuaaris, aga kuidas võiks see helind kõlada rootslanna sõrmede all? Ja vastupidi, kuidas tõlgendab eestlane Aulini kauneid muusikalisi akvarelle ja temperamentset gotlandi tantsu saatepartiis? Kokkupuutepunkte Rootsi ja Eesti kultuuri vahel võib duo programmist leida hulgaliselt. Antud kontserdi kava on üles ehitatud kontrasti printsiibil, kus suurima kõlavahelduse pakuvad Mozarti Sonaat G-duur ja Arvo Pärdi “Peegel peeglis”.

Näituse "2 x 4" kaheksa akvarelli on valik Hiiumaa loodusest ja küidutriipudest (rahvariideseelik) inspireeritud eri aastaaegadele pühendatud etnograafilistest akvarelliseeriatest "Küidulkõndija", "Leivakõrvane", "Tuuletoodud" ja "Rannateedeäärsed". 6-lehelised seeriad valmisid aastatel 2006 - 2016.

 

 

 

Tegevused dokumentidega